twilight
Anasayfa
Subscribe Comments twilight Subscribe RSS
Published 16th Ara 2009 by Tansel Akdan under Elif Şafak Kitapları

ask1AŞK

Özgün Adı: The Forty Rules of Love

2009
Çeviren: K. Yiğit Us

Ya ortasındasındır AŞK?ın merkezinde; ya da dışındasındır, hasretinde…

Ella Rubinntain (40) Amerikalı bir ev kadınıdır. Tipik burjuva değerlerinin hâkim olduğu oldukça varlıklı bir ailesi, düzenli ve görünüşte ?sorunsuz? bir evliliği vardır. Üç çocuğunu da büyüttükten sonra bir yayınevinde editör-asistanı olarak iş bulur; görevi A. Z. Zahara adlı tanınmamış bir yazarın tasavvuf felsefesini konu alan tarihi romanını değerlendirmektir.

Ancak hayatının kritik bir döneminde eline aldığı bu kitap, hiç beklemediği bir şekilde Ella?yı derinden sarsacak, dünyevi aşkı keşfetmek adına zorlu ve tehlikeli bir yolculuğa çıkmasına neden olacaktır.

Hayatlarımızın durgun gölünü dalgalandıran taş misali, yüzleşmek zorunda olduğumuz sıkıntılar, acılar? ve aşkın peşinde kat etmek zorunda olduğumuz zorlu yollar, ödediğimiz bedeller…
DOĞAN KİTAP

ISBN: 978-605-111-107-0
Sayfa sayısı: 420
Ebat: 13,5×19,5 cm
Yayın tarihi: Mart 2009

3 Responses to “AŞK”

 1. Fatma Kavak diyor ki:

  Bazen yazarlara takılıp, bazende kitap ismine takılıp, bazende bilgi edinmek için seçtiğim kitaplarla iyi bir okyucuyum diyebilirim. Tabii ayda 3 yada 4 kitap bütçe açısından biraz zorluyor insanı. Yeterli sayıda kütüphane olmaması ve aradığınız her kitabı olan kütüphanelerde bulamamakda okuyucuyu zorluyor. Tabii birde ne kadar kitap okuduğunuzdan çok iyi bir okuyucu olmak ve okuduğunuzu özümsemek ve kitabın içeriğinden size yeni ufuklar açacak yahut hayatınızın bakış açısını değiştirmenize yararlı olanları almakta kitap okumak kadar önemli. Aşk’ı almamdaki sebeplerden en büyüğü Mevlana’ya olan sevgim ve böylesine büyük bir zatı bir roman içerisinde nasıl anlattığınızı merak ettiğimdendi. Aşk’ okuduğumdan beri başucu kitabım hale geldiğimi söylemeliyim. Kendimi her mutsuz hissettiğimde tekrar kitabı okumaya başlıyorum.Çünkü,hayatta mütavaziliğin,sabrın,sevginin,iyiliğin gittikçe yok olduğunu görmek zaman zaman insanı karamsarlığa itiyor.Bu dönemlerimde Aşk beni tekrar iyi ve olumlu düşünmeye yönlendiriyor. Yazı tarzınızı,uslup,hikayeleri birbirine bağlıyışı,tanımlamalar,benzetmeler çok hoşuma gitti.Mevlana ve Şems gibi büyük düşünürleri anlatırken seçtiğiniz kaynak seçimi ve tabiki cesaretinize hayran kaldım. Şems’in 40 kuralı buzdobımda asılı…
  Ellerinize,yüreğinize ve kaleminize sağlık…Köşe yazılarınızıda inanılmaz bir hazla okuyorum.
  Saygılar ve sevgiler…

 2. Kübra diyor ki:

  Aşk…Yaşamımın bir dönüm noktası.Dönüp defalarca..defalarca okuduğum tek kitap.
  Aşk…Beni gerçekten aşkın varlığına inandıran tek kitap.
  Aşk…Beni Allah’a yakınlaştırırken,kendimi de keşfetmemi sağlayan tek kitap.
  Beni benden alan,benliğimi silip yepyeni bir ben daha ortaya çıkaran tek kitap.
  Ve siz Elif Şafak..Kalemine en çok güvendiğim tek yazar.
  Artık Aşkı arıyorum.Gerçek Aşk’ı..
  Teşekkürler.Sevgiyle kalın..

 3. Kübra diyor ki:

  Ayrıca bir arkadaşıma ‘the forty rules of love’ önermiştim.İnternet üzerinden sipariş etti ve şu anda okuyor.Ama anadili ispanyolca.İspanyolca bulamadığını söylemişti.Eğer kendi dilinde olursa,kitap onun için daha anlaşılır olur.Acaba kitabınızın ispanyolca dilinde olanı var mı? Cevabınızı bekliyor olacağım.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.

twilight
 
Bu sitenin Elif Şafak ile doğrudan hiçbir alakası yoktur. Hayranları tarafından hazırlanmaktadır.
Hazırlayan